Zakres usług w NZOZ

 

W czasie wizyty konsultacyjnej przeprowadzamy badanie, omawiamy możliwe metody leczenia wraz z kosztami i propozycje planu leczenia.


W naszej ofercie:


Badanie i diagnostyka

Na badania i diagnostykę składają się:


- konsultacja i badanie stomatologiczne;

- wizyta adaptacyjna dla dzieci;

- badanie i konsultacja protetyczna;

- specjalistyczna konsultacja chirurgiczno-implantologiczna;

- specjalistyczna konsultacja i badanie ortodontyczne;

- specjalistyczne badanie i konsultacja periodontologiczna (choroby przyzębia);

- badanie środowiska jamy ustnej;

- wykonanie modeli orientacyjnych (gipsowy odlew szczęki i/lub żuchwy);

- rtg


W trakcie badania omawiamy możliwości i sposoby leczenia.Wykonujemy plan i określamy koszty leczenia.


 

Stomatologia zachowawcza

Na stomatologię zachowawczą składa się leczenie prowadzące do odbudowy utraconych tkanek korony zęba. Zniszczenie  korony jest  spowodowane próchnicą lub   innymi czynnikami. W zależności od poziomu zniszczenia zęba stosuje się różne metody jego odbudowy. Stosujemy  cztery  grupy  wypełnień:  a) glasjonomerowe,  b) kompozytowe, c) warstwowe, d) lecznicze.Są to materiały stomatologiczne najlepszych światowych firm. Lekarz zaproponuje Państwu najlepszy rodzaj wypełnienia według wskazań medycznych, po przeprowadzeniu rozmowy i wykonaniu badania stomatologicznego. Dzięki możliwości korzystania z najlepszych narzędzi i urządzeń stosujemy materiały, które wiernie odtworzą utracone i zniszczone tkanki i przywrócą naturalny kształt i kolor zęba. Do końcowego przemywania ubytku stosujemy specjalne preparaty oparte o nanocząsteczki złota zapobiegające powstawaniu próchnicy wtórnej i gwarantujące lepsze użytkowanie wypełnienia.

 

Implantologia

Braki uzębienia powodują ciąg problemów zdrowotnych. Kość szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego zęba zanika w skutek braku obciążenia. Pokarm jest gorzej przeżuwany, mięśnie żucia mogą być jednostronnie obciążane. Może prowadzić to do zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego, aż do bólów głowy włącznie. Z tych powodów ważne jest i sensowne, by jak najszybciej zamykać w sposób fachowy luki zębowe.

Implanty zębowe są jednym z największych osiągnięć współczesnej stomatologii.

Implanty są sztucznymi korzeniami zębów. Wprowadzane są w miejscu brakującego zęba. Do takiego sztucznego korzenia, który wrośnięty jest mocno w kość montowana jest sztuczna nadbudowa, która perfekcyjnie naśladuje naturalną koronę zęba. Razem tworzą jedność: uzupełnienie protetyczne na implancie.

Większość implantów wykonana jest  z biozgodnego tytanu, który stosowany jest  z powodzeniem w medycynie od wielu lat.Takimi uzupełnieniami protetycznymi na implantach mogą być zamykane różne rodzaje braków w sposób estetyczny komfortowy i funkcjonalny. Zapytania i informacje na temat implantów kieruj do naszego stomatologa, który udzieli wyczerpującej informacji na temat implantów.

 

Stomatologia Estetyczna

Białe, równe, piękne zęby to niewątpliwa oznaka zdrowia i urody. Kształtny,  pełny  uśmiech tworzy podstawę dla estetyki twarzy.

Wybielanie

Często  jednak  na  pięknych  białych  zębach  powstają  trwałe, ciemne przebarwienia, np. od picia kawy, herbaty, soków czy palenia papierosów. Jest jednak na to skuteczna metoda - wybielanie zębów. Cały proces może przebiegać w gabinecie dentystycznym lub częściowo w domu. Składniki żelu wybielającego wnikają w głąb zębów gdzie uwalniają atomy tlenu powodujące utlenienie - wybielenie przebarwień. Na pierwszej wizycie lekarz stomatolog bada stan zębów i dziąseł. W razie konieczności tymczasowo zabezpiecza ubytki, ponieważ wypełnienia, korony i mosty nie ulegają wybieleniu. Zostaje usunięty kamień i osad. W przypadku wybielania w gabinecie lekarz nakłada specjalny żel na zęby, a następnie naświetla go specjalną lampą. Cały proces trwa około godziny. Czasami bardzo ciemne zęby wymagają wybielania przez dłuższy okres czasu. Wówczas zalecamy kontynuację wybielania metodą nakładkową. Lekarz w tym celu pobiera wyciski potrzebne do wykonania indywidualnych nakładek na zęby. Pacjent w domu aplikuje do nich żel wybielający, umieszcza je na zębach i pozostawia na całą noc (8 godz.). Cały zabieg trwa około 8-10 nocy. Natomiast efekt można czasem zauważyć już po pierwszej nocy. Po ustabilizowaniu koloru (ok. 2 tygodnie po zakończonej kuracji), lekarz stomatolog ostatecznie wypełnia zęby wg nowego jaśniejszego koloru. Podczas wybielania może wystąpić przejściowa nadwrażliwość na zimno, w takiej sytuacji stosuje się  preparat odwrażliwiający np. tooth mousse lub specjalne pasty znoszące nadwrażliwość. Po kilku latach od zabiegu wybielenia zęby mogą nieznacznie ciemnieć, wpływ na to mają przede wszystkim substancje przebarwiające zęby (tytoń, kawa, herbata). Aby utrzymać jasny kolor lekarz stomatolog może zalecić wybielanie nakładkowe tylko przez jedną - dwie noce, co parę lat.Nasz Pacjent w trakcie wybielania jest pod stałą opieką jesteśmy cały czas do dyspozycji pacjenta.

Licówki porcelanowe

Są to uzupełnienia ,które rozwiązują problem przebarwień zębów nie dających usunąć się poprzez wybielanie.Jeśli chcesz zmienić wygląd lub uszczerbiony ząb. Najlepszym rozwiązaniem są licówki porcelanowe. Licówka o grubości 0,5-0,7mm, może całkowicie zmienić Twój uśmiech. Licówki porcelanowe wykonywane są z wyjątkową precyzją w laboratorium. Wszystko po to, aby zaspokoić największe wymagania estetyczne naszych Pacjentów.

Wymiana nieestetycznych przebarwionych wypełnień

Biżuteria nazębna

 

Endodoncja

Leczenie kanałowe (endodontyczne) konieczne jest w wypadku nieodwracalnego uszkodzenia miazgi i nerwu. W takiej sytuacji konieczne jest usunięcie z wnętrza korzeni zęba uszkodzonych nerwów oraz bakterii, poprzez stosowanie specjalnych metod chemo-mechanicznego opracowywania kanałów pozwalające na oczyszczenie kanałów zęba. Stosujemy narzędzia kanałowe najlepszych firm, które w minimalnym stopniu zagrażają złamaniu narzędzia w kanale.

Do leczenia endodontycznego stosujemy mikroskop operacyjny . 

Do skuteczności leczenia endodontycznego w istotny sposób przyczynia się również używana przez nas metoda elektronicznego pomiaru długości kanału (przy użyciu endometru) oraz stosowanie na każdym etapie leczenia kontroli radiologicznej. Tylko dobre przeleczenie wszystkich kanałów w korzeniu warunkuje skuteczne leczenie całego zęba. Do końcowego przepłukiwania kanałów korzeniowych w trakcie leczenia endodontycznego używamy specjalnego preparatu opartego o nanocząstki srebra i złota. Dzięki temu posiada on skuteczne i trwałe działanie bakteriostatyczne.

Bardzo istotnym etapem leczenia kanałowego jest także dokładne wypełnienie przygotowanych kanałów zęba. Używamy do tego celu zaawansowanych i dobrze sprawdzonych systemów. Materiały te powodują szczelne wypełnienie systemu kanałów korzeniowych. Po zakończonym leczeniu endodontycznym mogą wystąpić dolegliwości bólowe, które są symptomem przejściowym.

Ortodoncja

Ortodoncją w naszej Klinice zajmuje się lekarz ze specjalizacją z ortodoncji, a asystuje pielęgniarka z dyplomem. Jest to zespół z wieloletnim doświadczeniem i licznymi kursami krajowymi i zagranicznymi.


aparaty zdejmowane jedno i obuszczękowe

naprawy uszkodzonych aparatów ruchomych

aparaty stałe metalowe

aparaty stałe bezligaturowe

aparaty stałe kosmetyczne

aparaty ze śrubą Hyrax

aparaty stałe grubołukowe

kontrole leczenia retencyjnego

kontrole zgryzu

 

Chirurgia Stomatologiczna

W naszej Klinice macie Państwo możliwość rozwiązania nawet najbardziej złożonych problemów. Usuwamy zęby zatrzymane, złożone i problematyczne zabiegi chirurgiczne. Zabiegi z zakresu chirurgii są często koniecznym etapem przygotowawczym do dalszego leczenia. Często wywołują one strach, który spowodowany jest brakiem wiedzy co będzie się działo. Dlatego zabiegi są wykonywane w maksymalnym komforcie. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, aby byli Państwo dobrze przygotowani do zabiegu oraz w pełni świadomi, na czym on polega. Zapewniamy także naszym Pacjentom możliwość konsultacji o każdej porze po zabiegu. Po każdym zabiegu chirurgicznym każdy z Państwa otrzymuje pisemną informację dotyczącą sposobu postępowania po zabiegu.

Zabiegi z zakresu chirurgii pociągają bardzo dużą odpowiedzialność zespołu lekarskiego. Podobnie jak w innych dziedzinach kluczową rolę odgrywają kompetencje personelu medycznego. Nasza kadra medyczna posiada kwalifikacje do wykonywania nawet najbardziej zaawansowanych zabiegów z zakresu chirurgii, mikrochirurgii i periochirurgii. Dysponujemy  urządzeniami pozwalającymi korzystać z najnowszych osiągnięć chirurgii stomatologicznej, a także procedurami zapewniającymi najwyższy poziom bezpieczeństwa.

 

Periodontologia

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się chorobami przyzębia. Choroba ta obejmuje swoim zasięgiem bardzo dużą część populacji po trzydziestym roku życia. Skutkiem nie podjęcia leczenia lub niewłaściwego leczenia jest obniżanie linii dziąseł, utrata kości i w konsekwencji utrata uzębienia. Zaawansowana choroba przyzębia uniemożliwia wykonanie odbudowy protetycznej i wykonanie zabiegów implantacji. Problem potęguje niewielka ilość lekarzy specjalistów periodontologii. Nasz lekarz specjalista periodontologii ma do dyspozycji urządzenia i narzędzia pozwalające na stosowanie nowoczesnych i sprawdzonych procedur z zakresu leczenia chorób przyzębia. Specjalny system wizyt, umożliwiający wykrycie najwcześniejszych objawów choroby, a także pozwalający na kontrolowanie postępów leczenia. W gabinecie profilaktyki   we   wstępnej   fazie   leczenia   dokładnie   oczyszczamy  powierzchnie  zębów i korzeni, instruujemy jak najefektywniej oczyszczać zęby - aby wyeliminować bakterie wywołujące zapalenie. W dalszym etapie oczyszczamy kieszonki dziąsłowe, dzięki czemu uzyskujemy wygładzone, bez złogów i bakterii powierzchnie korzeni zębów. Rozchwiane zęby łączymy specjalnymi szynami, by zwiększyć ich stabilność.

W zaawansowanej chorobie wykonujemy zabiegi chirurgicznego oczyszczania korzeni zębów, umożliwiające jeszcze dokładniejsze oczyszczenie korzeni po odsłonięciu dziąsła. Ponadto pozwala to na zastosowanie wielu preparatów. Prowadzimy sterowaną regenerację kości stosując światowe standardy w tym zakresie.

Po  leczeniu  pacjenci  objęci  są  systemem kontroli - wszystko  po  to, aby  mogli  się Państwo cieszyć jak najdłużej pięknym, zdrowym uśmiechem.


Stomatologia Dziecięca

Dzieci są naszymi szczególnymi Pacjentami.Otaczamy naszych Małych Pacjentów szczególną i troskliwą opieką w miłej atmosferze.Zalecamy aby pierwsza wizyta była wizytą adaptacyjną.W trakcie wizyty adaptacyjnej lekarz stomatolog oswaja dziecko z otoczeniem , z przyrządami i sprzętem stomatologicznym, lekarz rozmawia z opiekunem.Przed zabiegiem stomatologicznym dzieci mają do dyspozycji specjalnie urządzony kącik,gdzie bawiąc się czekają na wizytę.Zależy nam na tym aby mali Pacjenci zawsze chętnie przychodzili do stomatologa.Do wypełnień w zębach dzieci stosujemy kolorowe wypełnienia.Dzieci chcą mieć kolorowe wypełnienia, aby móc się pochwalić kolegom,babci itp.Po każdej wizycie dbamy o to żeby każde dziecko zostało nagrodzone.Nagrody są ciekawe(np dyplomy dla najgrzeczniejszego dziecka,dyplom dla posiadacza pięknego uśmiechu itp).


Protetyka

Uzupełnienia protetyczne są bardzo indywidualnymi rozwiązaniami. Aby spełnić Państwa oczekiwania w zakresie protetyki oraz zapewnić wieloletnią trwałość bardzo starannie dobieramy rodzaj uzupełnienia. Bardzo precyzyjnie przeprowadzamy także proces diagnostyczny. Dobrze wykonana praca niczym nie różni się od zęba naturalnego a nawet przewyższa odpornością na próchnicę.

Nasi Lekarze zaproponują Pacjentom ruchome i stałe uzupełnienia protetyczne. Uzupełnienia ruchome to zarówno tradycyjne protezy całkowite i częściowe jak również rozwiązania kosmetyczne oparte o implanty oraz zatrzaski. Uzupełnienia stałe (korony i mosty porcelanowe) to rozwiązania dużo bardziej komfortowe. Są to uzupełnienia porcelanowe na podbudowie specjalnych stopów chromo-kobaltowych, złota i platyny lub pełnoceramiczne (Cerkon). W znaczny sposób wzmacniają koronę. Złoto daje precyzyjny odlew i ma działanie bakteriobójcze. Metal jest zupełnie niewidoczny, ponieważ na zewnątrz pokryty jest porcelaną. Zajmujemy się natychmiastowym leczeniem protetycznym.Wykonujemy protetykę bezpośrednio po usunięciu zęba. Natychmiastowe naprawy uzupełnień protetycznych.

W naszej przychodni do podbudowy uzupełnień stałych nie używamy stopów niklu, który może powodować uczulenia lub przebarwienia dziąseł. Wiemy, że prace protetyczne są dla Państwa bardzo ważne ze względu na oczekiwania maksymalnego komfortu, estetyki oraz stosunkowo duże koszty tego typu zabiegów. Dlatego bierzemy pełną odpowiedzialność za wykonane prace oraz sprawujemy pełną kontrolę po ich wykonaniu. Od wielu lat współpracujemy z doświadczonymi Pracowniami Protetycznymi.

 

Profilaktyka

1. Usuwanie osadu i kamienia

Płytka bakteryjna jest wrogiem zarówno zębów jak i dziąseł. Jest to lepka powłoka bakteryjna, która przekształca się w kamień nazębny. Gdy płytka bakteryjna zaatakuje dziąsła może nawet doprowadzić do utraty zębów. Aby tego uniknąć należy, co 6 miesięcy oczyszczać zęby w gabinecie stomatologicznym. Zabieg wykonujemy metodą ręczną (za pomocą kiret) lub mechaniczną przy użyciu specjalnej piaskarki i ultradźwięków.

Z reguły usuwanie kamienia i osadu w gabinecie nie wymaga znieczulenia, jednak przy dużych złogach gdzie szyjki zębów są mocno odsłonięte dla całkowitego komfortu można dodatkowo znieczulić pacjenta. Każdy ząb powinien być czyszczony osobno i bardzo dokładnie z każdej strony. Powierzchnie żujące i międzyzębowe najdokładniej oczyścimy piaskarką. Powierzchnie styczne można również przepolerować paskami do polerowania. Na koniec zabiegu całość uzębienia polerujemy za pomocą specjalistycznych szczoteczek, gumek i past polerskich tak, aby zostawić powierzchnie zębów bardzo gładkie. Do dobrze oczyszczonych zębów z kamienia i osadu oraz przy systematycznej i prawidłowej technice codziennego szczotkowania przez pacjenta osad i kamień nie będzie miał tendencji do szybkiego odtwarzania się. Po zabiegu oczyszczone powierzchnie zębów zabezpieczamy preparatem fluorowym

Jak rozwija się choroba przyzębia, jeśli osad i kamień nie jest profesjonalnie usuwany w gabinecie dentystycznym?

Zdrowe dziąsła mają kolor różowy, więzadła ozębnej i kości zębodołu utrzymują ząb we właściwym miejscu

Płytka nazębna produkująca toksyny drażni dziąsła, które stają się wrażliwe na dotyk. Są zaczerwienione i skłonne do krwawień.

Nieusunięta płytka nazębna twardnieje zamieniając się w kamień nazębny. Dziąsła zaczynają się odsuwać od zębów i tworzą się kieszonki pomiędzy zębami a dziąsłem. Kości zębodołu zaczynają powoli zanikać.

Cały czas postępuje dalszy proces obniżania dziąseł i niszczenia kości, więzadła ozębnej zanikają. Nawet zdrowe zęby ( bez próchnicy ) mogą wypadać lub trzeba je usunąć.


2. Lakowanie bruzd

Uszczelnianie bruzd to metoda, którą stosujemy głównie u osób młodych, gdzie bruzdy zębów trzonowych lub przedtrzonowych nie zostały jeszcze zaatakowane przez próchnicę. Lak osłania bruzdy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (np. cukrem). Zęby powinno uszczelniać się zaraz po wyrżnięciu całej powierzchni żującej. Przed samym zabiegiem bardzo dokładnie oczyszczamy dane miejsca.

Po tak dokładnym przygotowaniu zębów możemy przystąpić do samego zabiegu lakowania:

wytrawiamy 30 sekund, spłukujemy wodą, osuszamy

na wytrawioną powierzchnię aplikujemy lak bardzo dokładnie w każdą bruzdę zęba

naświetlamy 40 sekund.


3.lakierowanie zębów - zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi

Co pół roku kontrolujemy stan laków i lakierów w zębach.

W naszej Klinice zabiegi profilaktyczne wykonują lekarze, którzy  są bardzo dobrze przygotowani do diagnostyki i profilaktyki.